Hasznos tudnivalók
A Petunia 'Amore® Mio' – Petúnia főbb jellemzői:
A petúnia (Petunia) a legnépszerűbb és a legszebb egynyári virágok közé tartozik. A tarka, trombita alakú virágainak élénk színei és formái elképesztő változatosságot mutatnak és a gondozása sem túl bonyolult feladat.
A virágágyások és balkonládák éke ez a virág.
Aki petúniát ültet kertjébe az egész nyáron át gyönyörködhet a színgazdag virágzuhatagban, mert ez a növény a fagyokig tartó virágzással hálálja meg, ha megfelelően gondozzák.
Ha ágyásokat szeretnénk kialakítani, akkor 30-40 cm távolságra ültessük a petúniákat. Balkonládába, dézsába pedig 2-3 palántát tegyünk középre.
Nyáron nagy melegben naponta akár többször is, lehetőleg reggel és alkonyatkor. Hetente adjunk az öntözővízhez kevés tápoldatot. A petúnia jobban virágzik, ha kevés növénytápot, de viszonylag rendszeresen adunk neki.
Ezután leszűrjük, majd az oldattal tízszeres hígításban megpermetezzük a beteg növényeket. A csalán nemcsak elpusztítja a tetveket, de a növényt is erősíti. A fokhagyma is kitűnő fegyver a levéltetvek ellen. Néhány gerezdet dugjunk a beteg növény földjébe, és a gyökereken felszívódó aromától a levéltetvek elmenekülnek majd.
Növénytársítási jótanácsok: Csüngő verbénával (Verbena tukana) Balkon aranyával (Bidens ferulifolia) Illatos kakassarkantyúval (Plectratnthus forsteri) Heverő tömpevirággal (Sanvitalis procumbens)
Rendelje meg Ön is Petunia 'Amore® Mio' – Petúnia növényünket 990 Ft-os áron!
Ha bármilyen kérdése felvetődne rendelés előtt, vagy a növény átvétele után, kérjük keressen bizalommal a 06-1-5-888-555 -ös elérhetőségen.
FÉNYIGÉNY
A petúnia kedveli a napos, meleg helyet, igényli a sok közvetlen napfényt. Olyan helyet válasszunk számára, amelyet teljes - legalább hat órán át tartó - vagy legalább részleges napfény ér.
TALAJIGÉNY
Ültetéséhez használjunk tőzegalapú kertészeti perlittel kevert virágföldet, amely jó vízáteresztő képességgel rendelkezik.
ÜLTETÉSI IDŐPONT
A legalkalmasabb ültetési időpont az utolsó fagy elmúltával, május közepe után esedékes. Kiültetéskor, a gyökerekkel behálózott edényből kiemelve kicsit lazítsuk meg, és óvatosan picit vagdossuk vissza a gyökereket, ezzel arra serkentve a növényeket, hogy mielőbb még több gyökeret fejlesszenek, ami alapfeltétele a bőséges virágzásnak.
ÖNTÖZÉS, GONDOZÁS
A petúnia gondozása egyszerű, de ahhoz, hogy sokáig gyönyörködhessünk csodaszép virágaiban, rendszeres törődést és figyelmet igényel. Növekedése viszonylag gyors. Ha virágtartó edényben neveljük, akkor különösen fontos, hogy rendszeresen és bőségesen öntözzük.
BETEGSÉGEK
Nem nőnek virágok: Fényhiány vagy túl sok nitrogén okozhatja. Csökkentsük a tápanyagadagot és a növényt tegyük a napra.
Levéltetvek: Enyhe fertőzés esetén nagy nyomású vízzel „mossuk le” a növényt. Súlyosabb esetben BIO-növényvédelemmel is próbálkozhatunk: Készítsünk csalánlevet, mert a csalán nemcsak egyike a leghasznosabb gyógynövényeknek, hanem kitűnő ellenszere a levéltetveknek is. Érdemes frissen beszerezni, öt-tíz nagyobb levelet, melyeket - kesztyűben - apró darabokra felvágunk, majd egy liter vízbe beáztatjuk egy hétre.
Vírusok: Törpe növést vagy foltos leveleket okoznak. A fertőzött növényeket emeljük ki gyökerestől és semmisítsük meg.
Különböző színű petúniák kis csoportokban sűrűn egymás mellé ültetve rendkívül szép látványt nyújtanak, de kombinálhatjuk őket más egynyári növényekkel is, így talán még szebb látványt érhetünk el. A petúniákat társíthatjuk pl.:
A verbéna előnyös tulajdonsága, hogy rendkívül gyorsan nő, gazdagon és hosszan virágzik, emellett viszonylag ellenálló faj.
Csüngő, sárga virágtenderével beboríthatja az egész balkonládát.
Fehéren-tarka leomló, robusztus növekedésű hajtásainak illatanyaga szúnyogűző hatású.
Kistermetű, bokros növények mellé jól illik ez a dúsan elágazó, de kisebb méretű, csüngő tömpevirág. Hajtásai törékenyek, ezért szélvédett helyre ültessük.