Ár: | Kiszerelés - Növényvédőszer: | Kosárba |
4.490 Ft
|
200 ml
|
|
16.990 Ft
|
1 l
|
Hasznos tudnivalók
Növényvédő szer neve: Vegesol eReS gombaölő permetezőszer
Típusa: Kombinált hatóanyagú kontakt növényvédő szer.
Milyen hatása van? Milyen növényeknél alkalmazható? Mikor juttassuk ki? Csonthéjasokban, mint szilva, meggy, cseresznye fehérbimbós állapotig, kajsziban pirosbimbós állapotig használható a készítmény.
Őszibarackban rügyfakadás és pirosbimbós állapot között alkalmazható tafrinás betegség és ágelhalás ellen, így elkerülhetőek a későbbi védekezés okozta perzselési tünetek. Lombhullást követően, baktériumos ágelhalás ellen lemosó permetezéssel érdemes befejezni védekezést.
Bogyósokban virágzás előtt és a termés betakarítását követően végezhető kezelés. Az első tünetek megjelenésétől 3-5 alkalommal 1-2 hetente érdemes megismételni a kezeléseket. Szőlőben előrejelzésre alapozottan már megelőző jelleggel kijuttatható. Lisztharmat ellen már 3-4 leveles állapotban megkezdhető a kezelés, szükség esetén 7-14 naponként folytatható. Peronoszpóra ellen járványveszélyes időszakban is hatékonyan védekezhetünk a készítmény réz hatóanyagtartalma miatt.
Légi kijuttatása nem engedélyezett.
Használatának előnye: A készítmény hatóanyag kombinációjának köszönhetően rendkívül hatékony a gombás betegségekkel szemben. Ökológiai gazdálkodásban is alkalmazható.
Fontos tudni a készítmény megvásárlásáról és kijuttatásról: A készítményt csak minden 18. életévét betöltött személy vásárolhatja meg és használhatja fel saját célra. A készítményt gyermekektől, házi kedvencektől és minden más terméktől, élelmiszertől elkülönítetten, zárt helyen kell tárolni. A készítményt kijuttatni a felhasználójának a csomagoláson előírt munkaruhában, védőfelszerelésben (pl.: munkaruha, gumikesztyű, védősapka, sav elleni védőszemüveg) kell végeznie. A növényvédőszer kijuttatását követően, az előírásban meghatározott időn belül (m.v.i.) a kezelt területre ne menjünk és ne engedjük a gyermekeket, házi kedvenceket! Az élelmezésegészségügyi várakozási idő almatermésűeknél 10 nap, bogyósok, szőlő és csonthéjasok esetében 21 nap, szabadföldi uborkában 5 nap az é.v.i!
A készítmény számos kórokozó gombabetegség ellen biztosít védelmet, kén hatóanyagot is tartalmaz, amely nemcsak a lisztharmat típusú gombák ellen hatékony, de atkagyérítő mellékhatása is jelentős.
A dózist és a maximális kezelések számát a készítmény címkéjén található információk alapján kell beállítani. Ügyeljünk a megfelelő permetlé mennyiségre, amely függ a kezelendő növényállomány fejlettségétől, lombfelületétől és művelésmódjától, valamint az alkalmazott növényvédelmi gép típusától.
Fontos figyelemmel kísérni az időjárást is, 25 °C feletti hőmérséklet esetén a készítmény almafajtákon és szőlőn perzselést okozhat.
Csonthéjasok védekezésénél kiemelt figyelmet kell fordítani a rézérzékenységre. Érdemes nagy lémennyiséggel, lemosásszerűen végrehajtani a kezeléseket.
Málnában a megfelelő növényvédelmi hatás érdekében javasolt a tősarjak ritkítása és letermett termőrészek eltávolítása.
Méhekre nem veszélyes, nem jelölésköteles.
Szavatosság: A csomagoláson jelzett időtartamig.
Engedély száma: 11337/2002
A fenti leírás csak tájékoztató jellegű, azok helyességéért felelősséget nem vállalunk, mindig a készítmény érvényes engedélyokiratában szereplő információkat kell irányadónak tekinteni.
A szakmai leírást Bodor-Zanker Angéla növényorvos állította össze.
Ennek a növényvédő szernek a Biztonságtechnikai adatlapja innen tölthető le.
A réz + kén hatóanyagnak köszönhetően gombás betegségek széles köre (pl. peronoszpóra, lisztharmat, varasodás, tafrinás betegség, vesszőbetegségek) ellen véd. Kén tartalmának köszönhetően atkagyérítő hatással is bír. A növény felületén olajos filmréteget képez, amely lassan bomlik le így hosszantartó a védekezési hatékonyság.
csonthéjasok, almatermésűek, őszibarack, köszméte, málna, ribiszke, szőlő, uborka (szabadföldi)
Almatermésűekben tavaszi és őszi lemosó permetezés formájában kijuttatható varasodás, almafalisztharmat és más gombás betegségek ellen. Tűzelhalás ellen megelőző jelleggel, rügyfakadástól zöldbimbós állapot végéig alkalmazható. Érdemes a kezeléseket 7-10 naponta megismételni, a viaszosodást követően folytatható a védekezés a rézérzékenység figyelembevételével.
Uborkában kb. 4 leveles állapot körül kell védekezni peronoszpóra és baktériumos betegségek ellen. Lisztharmat esetén pedig már az első tünetek megjelenésekor. Szükség esetén a kezelések megismételhetőek 5-7 naponként, legfeljebb 3-4 alkalommal.
A készítményt a csomagoláson is feltüntetett növényvédő szerek felhasználására vonatkozó alapvető ismeretek és gyártói utasítások teljeskörű betartása mellett szükséges tárolni és felhasználni!
(Utolsó frissítés: 2024. február 1.)