Az oldalon cookie-kat használunk a jobb felhasználói élmény biztosítása miatt, engedélyezéséhez kattintson az "Elfogadom" gombra.

permetezés

Szilva lemosó permetezése és a poloskaszagú szilvadarázs elleni védekezés

2025. 04. 21. 12:58:18

Tavasszal nemcsak a kórokozók terjedésének megfékezéséről, hanem a kártevők elleni védekezésről is gondoskodnunk kell. Virágzás idején a csonthéjasokat – ide értve a szilvát is –  fenyegető monília (Monilia laxa) mellett a szilvadarazsak is jelentős kárt tudnak okozni.

Szükséges-e lemosó permetezés az örökzöldeknek, mint például a tujának vagy a babérmeggynek?

2025. 04. 20. 15:16:11

A lemosó permetezés célja a megelőzés, így még tél végén vagy tavasszal a kórokozók (pl.: gombák) és kártevők (pl.: levéltetvek, atkák) áttelelő alakjait gyéríthetjük. Ez esetben bő lémennyiséggel, áztatásszerűen kell végezni a permetezést, hogy a permetlé mindenhol lefedje a növényt, és bejusson még a kéregrepedésekbe is. Az örökzöldek közül, például a babérmeggy sövény lemosó permetezésével, még rügypattanást megelőzően eredményesen védekezhetünk, különösen a gombás betegségek ellen. A babérmeggy levelein olykor láthatunk kártevők okozta károsítást, berágást, de gombás megbetegedése jellemzőbb, így a kórokozók ellen célszerű védekeznünk.

Mi ellen véd a rózsák lemosó permetezése?

2025. 04. 18. 13:19:20

A lombhullató díszfák, díszcserje félék és például a rózsák védelme érdekben nemcsak ősszel, tavasszal is érdemes lemosó permetezést alkalmazni. Különösen az enyhe telet átvészelő kártevők (pl. levéltetvek, atkák stb.) és kórokozó gombák (pl. lisztharmat, rozsda stb.) ellen érdemes védekeznünk. Alkalmazhatunk kombinált hatóanyagú lemosó készítményeket, melyek a kártevők ellen olajat, kórokozók ellen pedig kén vagy réz hatóanyagot, vagy esetleg mindkettőt tartalmaznak.